Ford Fiesta

2 nesil · Hatchback

Fiesta; Avrupa’nın en çok satan küçük otomobillerinden biri olarak keyifli yol tutuşu ve ekonomik motorlarıyla öne çıkan bir B-hatchback.

Güncel nesilFiesta 7 · 2017 – 2023
YakıtBenzin / Dizel
Motorlar1.0 – 1.5 lt
Güç85 – 200 hp
Ford Fiesta

Nesiller

Ford Fiesta modelinin yıllar içindeki kasa değişimlerini inceleyin. Detaylar için bir nesil seçin.

Ford Fiesta Model Özeti

Ford Fiesta modelinin 2 nesli rehberimizde: Fiesta 6 (2008 – 2017) ve Fiesta 7 (2017 – 2023). Kayıtlı nesiller 2008 – 2023 arasındaki üretim dönemini kapsıyor. Kasa tipi hatchback; yakıt türleri benzin ve dizel. Motor gücü tüm nesillerde 70–200 hp arasında değişiyor. İlk kayıtlı nesilden son nesle uzunluk 90 mm arttı (3.950 mm → 4.040 mm).

Nesil Zaman Çizelgesi

2 neslin üretim yılları, kasa kodları ve nesilden nesle güç, tüketim ve boy değişimi.

  1. 2008 – 2017
    Fiesta 6
    Güç
    70–120 hp
    En düşük tüketim
    3,5 lt/100 km
    Uzunluk
    3.950 mm

    Kayıtlı ilk nesil

  2. 2017 – 2023
    Fiesta 7
    Güç
    85–200 hp
    En düşük tüketim
    3,5 lt/100 km
    Uzunluk
    4.040 mm

    En güçlü motor +80 hp · En düşük tüketim aynı · Uzunluk +90 mm

Nesiller Arasındaki Farklar

NesilGüçEn düşük tüketimUzunlukBagajKronik sorunAlınır mı?
Fiesta 72017 – 202385–200 hp3,5 lt/100 km4.040 mm292 lt6 (4 yüksek)Şartlı Önerilir
Fiesta 62008 – 201770–120 hp3,5 lt/100 km3.950 mm295 lt10 (4 yüksek)Dikkatli Alınmalı

Hangi Nesil Alınmalı?

Otorik alım değerlendirmesinde en yüksek puanı Fiesta 7 alıyor (65/100, “Şartlı Önerilir”). Fiesta 6 60 puanla ikinci sırada.

Fiesta 7 tercih edilecekse kayıtlı sorunlar açısından en dengeli motor 1.5 TDCi görünüyor.

Puan; Otorik puanları, kronik sorunların risk seviyesi, bakım ve parça maliyetlerinden otomatik hesaplanır. Ekspertiz ve servis geçmişi kontrolünün yerini tutmaz.

Nesil karşılaştırmaları: Fiesta 6 vs Fiesta 7
Güncel Nesil

Ford Fiesta 7 2017 – 2023

Ford Fiesta 7; SYNC 3 multimedyası, B&O ses sistemi seçeneği, keyifli şasisi ve 1.1 Ti-VCT / 1.0 EcoBoost motorlarıyla serinin son ve en olgun nesli; üretimi 2023’te sona erdi.

Tüm Detaylar

Motor seçenekleri

Otorik puanları

GüvenilirlikYakıt EkonomisiPerformansKonforDonanımİkinci El DeğeriGüvenilirlik: 8Yakıt Ekonomisi: 10Performans: 8.5Konfor: 6Donanım: 6.5İkinci El Değeri: 8

Ford Fiesta Hakkında Sık Sorulan Sorular

Ford Fiesta nesilleri nelerdir?

Otorik’te Ford Fiesta için 2 nesil bulunuyor: Fiesta 6: 2008 – 2017; Fiesta 7: 2017 – 2023. Her neslin motor seçenekleri, kronik sorunları ve bakım maliyetleri kendi sayfasında yer alıyor.

En az yakan Ford Fiesta hangisi?

Kayıtlı veriye göre en düşük ortalama tüketim 3,5 lt/100 km ile Fiesta 6 neslinin 1.5 TDCi (dizel) motoruna ait. Bu değer üretici beyanıdır; trafik, yük ve sürüş tarzı gerçek tüketimi belirler.

Hangi Ford Fiesta nesli daha az kronik sorunlu?

Kayıtlı yüksek riskli arıza sayısına göre en az sorunlu görünen nesil Fiesta 7 (6 kayıt, 4 yüksek riskli). Fiesta 6 neslinde 10 kayıt ve 4 yüksek riskli sorun bulunuyor. Kayıt sayısı bir eğilim gösterir; alınacak aracın servis kayıtları ayrıca incelenmelidir.

Ford Fiesta bagaj hacmi kaç litre?

Nesillere göre bagaj hacmi: Fiesta 6 295 lt, Fiesta 7 292 lt. Değerler ana kasa tipine aittir.

Son güncelleme:

Diğer Ford Modelleri

Tümünü Gör